Droga ewakuacyjna norma

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje zastosowanie we jakichkolwiek obiektach obiektach budowlanych, na jakie zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których podejmuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia obraca się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do wykonywania z ważniejszymi skupiskami ludzi, tzn. w punktach pracy, w tytułach, w punktach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, czy te w biznesach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w budowy strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma pierwszorzędne miejsce w istoty ratowania zdrowia a zarabiania osób, które odnalazłyśmy się w stopniu zagrożenia, zwiększając możliwość na szczęście ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który zapewnia je w oczywisty sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono sprawione z kolorowej folii samoprzylepnej z zastosowaniem wysokiej klasy kleju, co podaje mu piękną wytrzymałość i moc w dużych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w obiektu najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z mieszkania lub budynku. Folia, z jakiej sprawiono oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w trudnych warunkach połączonych z wyłączeniem prądu bądź także z czystym zadymieniem, które ogranicza widoczność.