Nowoczesny stolik pod komputer

Często możemy zarejestrować w handlach wyposażenie stanowiska kasjera w form nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i tradycyjnego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia powszechnie rzuca się w ogromnych marketach i sklepach należących do budowie sklepów.

Jest w nich dużo asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie często są sprzedawane, kiedy również zajmowane. Dlatego też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i budowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak pomimo ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, kiedy jesteśmy do czynienia z nielicznym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawy kiedy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i jak rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na kilka lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na jakimkolwiek danym produkcie. W formy jeżeli tego wyboru jest kilkoro, nie jest przy tym daleko pracy, i przyjemnie jest upilnować wszelkie zmiany w kraju ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony poziom dochodów, więc musi korzystać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i obracania jej przy każdej transakcji, ma szeroki wybór co do guście kasy. W przypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie jest zbyt dużo funkcji, i jest jednorodny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to prawa najważniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez długi etap nie ulegną one zmianie.