Opakowania prozniowe z pompka

http://cz.healthymode.eu/vivese-senso-duo-oil-vivese-senso-duo-oil/

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwalają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania zaliczane są także do ich potrzeb, idąc na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może korzystać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo same wykorzystuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W sukcesie pojemników najczęściej uzyskiwane są specjalne pompki ręczne, które pozwalają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i umożliwiają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni sposób leczenia można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Posiadają one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ wolno je korzystać zarówno do zamykania butelek z winem, jak a do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino że żyć chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co daleko przez 2-3 dni.

Do prywatnego użytku mogą stanowić również dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w oddzielnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w relacje od typu produktu a od miejsca, gdzie będzie on przechowywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, lecz i warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso zapewne stanowić przetrzymywane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, iż nie obejmują one sprzedaż wielkiej przestrzeni.